O nás

1.dívčí oddíl Minnehaha Dobříš

Tento skautský oddíl vznikl v roce 1990, založila ho Zuzana Klimtová (Manka) spolu s Hanou Dudíkovou (Rynglou). Oddílem prošlo asi 150 holek, některé chodí do oddílu už od jeho založení. Od roku 2004 do roku 2014 oddíl vedly Jana Šigutová (Zája) a Klára Sochorová (Ještěrka), poté Tereza Berková (Miš) a Magdalena Dudíková (Madla) a nyní je vedoucí oddílu Eliška Klimtová (Pampeliška).

V současné době máme 28 členek od 5. třídy výše. Jde nám především o to, aby se z našich členů jednak stali úspěšní a samostatní lidé, zároveň však měli vytvořen kladný vztah k přírodě, uměli spolupracovat, byli zodpovědní za sebe i ostatní.

Naše družiny:

  • skautky - Veverky, Vydry a Vodoměrky (5. třída ZŠ až 16 let)
  • rangers - Amazonky (16 let a více)

V oddíle se schází holky 10-16 let, pro starší je možnost realizace v družině Amazonek, která pomáhá s přípravou oddílového  programu. Jednotlivé družinky se schází každý týden, celý oddíl jednou za měsíc na "oddílovce". Minimálně jednou měsíčně pořádáme víkendové akce (výpravy na celý víkend, na podzim a v zimě jednodenní výlety, soutěž ve zpívání, vědomostní soutěž po Dobříši), v létě čtrnáctidenní tábor.... Roznášíme Betlémské světýlko a podílíme se i na veřejných akcích pořádaných městem Dobříš (např. Májové slavnosti, Pojďme tvořit na hřiště).